Wycieczka do Krakowa

130 września 2022r.uczniowie klasy II,III,IV,V,VI,VII, VIII oraz pięciolatkowie z oddziału przedszkolnego Publicznej Szkoły Podstawowej Błogosławionego Kard. Stefana Wyszyńskiego zwiedzili Kraków miasto o tysiącletniej historii, dawnej siedziby królów polskich i stolicy kraju, a dzisiaj jedno z najważniejszych europejskich metropolii. Wycieczka została zorganizowana przez wychowawców za pośrednictwem Biura Podróży Laguna Tour Hrubieszów.

Naszą wędrówkę rozpoczęliśmy od wysłuchania Hejnału Mariackiego z wieży na cztery strony świata, a następnie zwiedzanie Podziemi Rynku Głównego w Krakowie, oddział Muzeum Historycznego miasta. Następnie „Drogą Królewską”, którym to szlakiem orszaki królewskie podążały na Wawelskie Wzgórze zwiedzaliśmy najpiękniejsze i najważniejsze ulice i zabytki Krakowa – Sukiennice - udział w happeningu na Rynku Głównym „ Mickiewicz tańczy – romans wileński” w wykonaniu baletu Cracovia Danza, Kościół Mariacki, Bramę, ulice Floriańską, Barbakan, Bazylikę, Katedrę Królewską, arkadowy dziedziniec Zamku Królewskiego, Wzgórze Wawelskie, Kopiec Kraka, no i oczywiście weszliśmy do Smoczej Jamy – jaskini krasowej, zrobiliśmy całą grupą wycieczkową pamiątkowe zdjęcie przed rzeźbą Smoka Wawelskiego. W czasie wolnym zakupiliśmy pamiątki.

Wycieczka - chociaż jednodniowa- dała nam wiele radości i pewien zastrzyk wiedzy. Była dużym przeżyciem zwłaszcza dla młodszych dzieci. Wyjazd ten okazał się nie tylko wyprawą krajoznawczą, ale też piękną lekcją historii Polski. Nauka w takiej formie pozwoliła w łatwiejszy sposób przyswoić sobie wiele informacji z historii. Przekonaliśmy się, że odpoczywając i bawiąc się, możemy także wzbogacać naszą wiedzę.