Wolontariat i działalność charytatywna

W naszej szkole prowadzone są akcje i działania charytatywne. Nad całością czuwają opiekunowie Samorządu Uczniowskiego. Zawsze we wszystkie akcje bardzo chętnie włączają się wszyscy nauczyciele, pracownicy obsługi oraz młodzież, dzięki czemu akcje przynoszą spodziewane efekty.

NASZE AKCJE:

• - od wielu lat przygotowujemy i bierzemy udział w akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę,
  • - bierzemy udział w akcji Góra Grosza,
  • - organizujemy zbiórki nakrętek dla potrzebujących dzieci,
  • - nasi uczniowie biorą udział w akcji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy,
  • -organizujemy zbiórki odzieży i zabawek, przyborów szkolnych

Zaadoptuj szkołę

Adopcja-szkoly-scaled-1Samorząd Uczniowski oraz Szkolne Koło PCK zachęcają do wzięcia udziału w akcji „Zaadoptuj szkołę”. Chcemy wesprzeć naszych kolegów z innego kontynentu. Dlatego organizujemy zbiórkę do skarbonki, która stoi na dolnym korytarzu w naszej szkole. Jeśli każdy z nas wrzuci 1 lub 2 zł nasz cel zostanie osiągnięty.

Szkoła w Abong – Mbang (Kamerun)

Szkoła prowadzona jest przez siostry ze Zgromadzenia Sióstr Duszy Chrystusowej. Dzięki regularnym zajęciom podopieczni mają szansę nie tylko zdobyć wiedzę z zakresu rachunków, czytania i pisania, ale również poznają podstawowe zasady higieny, zdrowego trybu życia oraz kształtują pozytywne postawy społeczne. Niestety brakuje zeszytów, podręczników i przyborów szkolnych. Edukacji dzieci nie sprzyja również ciężka sytuacja finansowa ich rodzin. Darmowy posiłek zjedzony w szkole jest często jedynym jaki spożywają w ciągu całego dnia.

szkolawkamerunie

Wizyta w Łabuniach

wizytawdomudzieckaGimnazjaliści z naszej szkoły udali się do Domu Dziecka w Łabuniach, aby spotkać się z wychowankami oraz wręczyć im prezenty oraz dary, które zostały zebrane w dniu 30 listopada oraz 7 grudnia w ramach akcji "I Ty Możesz Zostać Świętym Mikołajem".

Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne podziękowania.

"Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę" - 2014

pdpzNasza szkoła uczestniczy w zbieraniu darów w ramach akcji charytatywnej "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę".

W tej akcji zbierane są tylko dary rzeczowe.

Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę

pomozdzieciomW ramach akcji "Pomóż dzieciom przetrwać zimę" w niedzielę 1 grudnia 2013r. po Mszach Świętych w budynku naszej szkoły będzie prowadzona zbiórka darów m.in. ziemniaków, buraków czerwonych, kapusty, makaronu, ryżu, cukru i wielu innych produktów oraz przyborów szkolnych. Zachęcamy do podzielenia się z tymi najmniejszymi.

Akcja Sprzątania Świata

sprzatanieW dniu 04.10.2013 r. uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w Akcji Sprzatania Świata

Zakończenie akcji "Góra Grosza"

goragrW naszej szkole prowadzona była akcja "Góra Grosza", zakończona podliczeniem "grosików" przez SU.

Zebrane pieniądze przeznaczone są na pomoc dla najbardziej potrzebujących dzieci z domów dziecka.

"Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę"

W tej akcji zbierane są tylko dary rzeczowe.

Góra Grosza

goragrosza2012Nasza szkoła przystąpiła do akcji "Góra Grosza", która trwać będzie w dniach 26.11 - 7.12.

Każda drobna moneta może pomóc Twojemu koledze lub koleżance. Zebrane pieniądze będą przekazane  na pomoc dla najbardziej potrzebujących dzieci z domów dziecka.

Przypominamy również, że w dalszym ciągu zbierane są plastikowe nakrętki z butelek.

"Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę"

pdpzDnia 4 grudnia tj. niedziela w ramach akcji "Pomóż dzieciom, przetrwać zimę" odbędzie się zbiórka darów, które zostaną przekazane dla Domu Dziecka w Łabuniach.
Dary będą zbierane przez wolontariuszy przy budynku szkoły po Mszach Świętych
Prosimy o składanie następujących artykułów: długoterminowa żywność, makaron, ryż, cukier, słodycze, środki czystości i inne. W miarę możliwości: ziemniaki, marchew, buraki czerwone.