"Jesteśmy z wami niebieskimi motylami"

2-1W dniach 28.04.2021 - 29.04.2021 uczniowie, rodzice i nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Nabrożu - Kolonii, przyjęli zaproszenie przyłączenia się do akcji "Jesteśmy z wami niebieskimi motylami".

Celem tej akcji jest poszerzenie świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom autystycznym i ich rodzinom.

Jako placówka oświatowa jesteśmy solidarni z nimi wykonując 3 symboliczne zadania:

1. Wykonaliśmy dekorację tematyczną "Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami".

2. Ubraliśmy się na niebiesko.

3. Napisaliśmy o akcji na stronie naszej szkoły.

Dziękujemy za nominację Szkole Podstawowej w Telatynie i kontynuujemy akcję nominując:

1.         Zespół Szkolno-Przedszkolny w Tyszowcach:

a)         klasy I-III

b)         oddział przedszkolny

2.         Szkołę Podstawową im. Ks. Jana Twardowskiego w Zimnie

Trzymamy kciuki za nominowane szkoły i życzymy powodzenia!

Jak przekazać taką niebieską iskierkę przyjaźni? To bardzo proste.

Wystarczy:

1. Ubrać się na niebiesko (nie dotyczy służb mundurowych).

2. Wykonać pracę plastyczną np. odbić niebieskie ręce w kształcie motyla lub serca albo przygotować dowolną aktywność według własnej inwencji twórczej np. „taniec motyla".

3. Zrobić zdjęcie lub nagrać film z tworzenia pracy i wstawić na swój profil na Facebook oraz przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ważne, aby na zdjęciu lub filmie ujęte były pozdrowienia: JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI! (nagrane lub napisane).

4. Nominować kolejne trzy osoby (może to być również grupa klasowa, oddział przedszkolny lub instytucja) i powiadomić je o tym.

5. Każda osoba włączająca się do akcji #challengeniebieskiemotyle2021 do publikowanego zdjęcia lub filmu dołącza skopiowany tekst, podając nominowane przez siebie osoby.

6. Na wykonanie zadania każdy Nominowany otrzymuje 48 godzin. Trzymamy kciuki za nominowane osoby i życzymy powodzenia